رونمایی از گزارش شاخص جهانی نوآوری 2018- ایران 10 پله صعود کرد

0

رونمایی از گزارش شاخص جهانی نوآوری 2018- ایران 10 پله صعود کرد

جهت دریافت نسخه الکترونیکی فایل،کلیک کنید

در روز 10 جولای (19 تیر) سال 2018،گزارش جدید شاخص جهانی نوآوری در دانشگاه کرنل در نیوبورک آمریکا رونمایی شد.
شاخص جهانی نوآوری  عملکرد نوآورانه 126 کشور و اقتصاد در جهان را بیان می‌کند. این گزارش با استفاده از 80 شاخص و در قالب 7 رکن نهادی، سرمایه انسانی و تحقیقات، زیرساخت‌ها، پیچیدگی بازار، پیچیدگی کسب و کار، خروجی‌های دانشی و فناورانه و خروجی‌های خلاقانه به هر کشور امتیازی داده و بر مبنای آن امتیاز اقدام به رتبه‌بندی کشورها می‌کند.
تم اصلی گزارش امسال شاخص جهانی نوآوری ” تامین انرژی جهان با استفاده از نوآوری” است. دستیابی به انرژی، پیش نیاز ارتقا استانداردهای زندگی، توسعه اقتصادی و همچنین از ملزومات اولیه نوآوری است. پیش‌بینی‌ها نشان دهنده آن است که در سال 2040 جهان به بیش از 30% انرژی بیشتر نیاز دارد. همزمان روش‌های مرسوم تامین انرژی به دلیل تغییرات آب و هوایی ناپایدار خواهد بود. این موضوع نشان دهنده لزوم تغییر روش‌های تامین انرژی به سمت روش‌های پاک و کاراتر تولید آن است. همچنین استفاده از منابع تجدیدپذیر نیز باید افزایش باید.
در گزارش امسال، نقش نوآوری در بخش انرژی در کشورها مرور می‌شود. در فصول این گزارش جزئیات بیشتری در مورد تم گزارش امسال از حیث آکادمیک و کسب و کار و دیدگاه‌های کارشناسان و تصمیم‌گیران بیان شده است.

index03

 

به اشتراک گذاشتن.

درباره نویسنده

کاندیدای دکتری مدیریت دولتی- خط مشی گذاری و سیاستگذاری دانشگاه تهران، مشاور حوزه سیاستگذاری علم و فناوری، بودجه ریزی و فناوری اطلاعات

کامنت