کتاب جهانی شدن و حاکمیت قانون

0

کتاب جهانی شدن و حاکمیت قانون

✍ اسپنسر زیفکاک

مترجم : مجید بخشی گنجی

جهت دریافت نسخه الکترونیکی فایل کتاب،کلیک کنید

معرفی کتاب :

1 جهانی شدن پارادایمی است بسیار گسترده که با قاطعیت نمی‌توان در مورد تمامی تبعات پیرامون آن سخن گفت. با این حال، بروز و ظهور برخی آثار و نتایج آن، گمانه‌زنی‌های فراوانی را در مجامع دانشگاهی به همراه داشته است.

2  گرچه احصاء ابعاد تبعات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جهانی شدن کمی دور از ذهن و دشوار می‌نماید، متخصصان هر حوزه متناسب با میزان اثرگذاری موضوع مبحوث عنه در آن حوزه، نظرات متفاوتی مطرح نموده‌اند.

3 حقوق بشر با گستره‌ی وسیعی از مسائل مختلف، تجارت بین ‌الملل با سیر فزاینده‌ی تحولات حادث در حوزه آن، امنیت بین‌الملل و چالش‌های بی‌شمار فراروی آن، مسئله چالش برانگیز حقوق زنان و ارتباط آن با حاکمیت قانون؛ نیروهای مسلح و نقشی که در استقرار حاکمیت قانون بر عهده دارند، سازمان‌ها یبین‌ المللی و تحولات ساختاری که باید در آنها صورت بگیرد؛ روند رو به رشد تبادلات بین‌المللی و نیاز مبرم به تقویت و افزایش همکاری کشورها با دیوان کیفری بین‌المللی و انبوهی دیگر از مسائل و معضلات مبتلا به جامعه_جهانی عمده‌ترین مواردی هستند که پژوهشگران در این کتاب مورد بررسی قرار داده‌اند

4 کتاب جهانی شدن و حاکمیت قانون به ویراستاری اسپنسر_زیفکاک و ترجمه مجید بخشی‌گنجه در ۳۵۷ صفحه و در چهار فصل «از تئوری تا عمل»، «حقوق بشر و حاکمیت قانون»، «تجارت بین‌الملل و حاکمیت قانون» و «امنیت بین‌الملل و حاکمیت قانون» تدوین شده‌است.

این کتاب توسط انتشارات مرکز ملی جهانی‌شدن در سال ۱۳۹۳ منتشر شده‌است.

Capture

به اشتراک گذاشتن.

درباره نویسنده

کاندیدای دکتری مدیریت دولتی- خط مشی گذاری و سیاستگذاری دانشگاه تهران، مشاور حوزه سیاستگذاری علم و فناوری، بودجه ریزی و فناوری اطلاعات

کامنت