CISB، مرکز تحقیقات و نوآوری سوئد و برزیل

0

 

مرکز CISB یک انجمن غیرانتفاعی خصوصی است که به عنوان یک هاب بین المللی به منظور ارتقا گفت‌و‌گو و پدید آوردن یک محیط همکاری شکوفا مابین سوئد و برزیل تاسیس شده است. از مهم‌ترین اعضای این مرکز، می‌توان به دو شرکت مشهور VOLVO و SCANIA و دانشگاه Lund از سوئد در کنار دیگر اعضای سوئدی و برزیلی اشاره نمود. هم‌جنین آژانس نوآوری سوئد ( Vinnova) که پیشتر در این کانال در مورد آن توضیحاتی ارائه شد نیز در زمره شرکای مرکز به چشم می‌خورد.
یکی از روش‌هایی که سبب ارتقا و بهبود اکوسیستم نوآوری در کشورهای در حال توسعه و یا نوظهور می‌گردد، امکان بهره بردن از اکوسیستم نوآوری کشورهای توسعه یافته یا پیشرو در نوآوری از طریق تاسیس مراکز تحقیقاتی با رویکرد نوآورانه به صورت مشترک است. چنین مرکزی با همکاری دو کشور برزیل و سوئد با نام CISB (Swedish-Brazilian Research and Innovation Centre) شکل گرفته است.cisb
هدف اصلی این مرکز، شناسایی و حمایت از توسعه پروژه‌های خلاقانه و ابتکاری است با این شرط که این پروژه‌ها باید دربردارنده فناوری‌های پیشرفته جهت ارائه راه‌حل به بخش‌های مختلف صنعت باشند و هم‌چنین سبب تاثیر مثبت بر جامعه گردند.
این مرکز امیدوار است تا بتواند بستری مناسب جهت ارتقا همکاری موثر و یکپارچگی تمام ذینفعان، شامل شرکت‌های بین‌المللی، شرکت‌های کوچک و متوسط، دولت، موسسات تحقیقاتی و دانشگاه‌های دو کشور سوئد و برزیل را فراهم نماید. به منظور دستیابی به این هدف، مرکز CISB این امور را انجام می‌دهد:
  • ایجاد یک محیط بی‌طرف که همکاری‌ها را ارتقا می‌دهد.
  • جذب ایده‌ها و پروژه‌های که مورد علاقه اعضا CISB است.
  • برقرار نمودن ارتباط فعالان صنعتی، دانشگاهی و دولتی در برزیل و سوئد.
  • ادغام حوزه‌های مختلف دانشی از طریق سازماندهی همایش‌ها، کارگاه‌ها و دیگر رویدادها.
  • پشتیبانی از اعضا در زمینه حفظ حقوق مالکیت معنوی و تامین مالی آن‌ها در پروژه‌های مشترک.
  • مدیریت پروژه‌های تحقیقاتی که چندین موسسه را در برمی گیرد.
  • اشاعه دانش.
  • ترویج برنامه‌های آموزش نوآوری به منظور توانمندسازی متخصصان در برزیل و سوئد.
به اشتراک گذاشتن.

درباره نویسنده

کاندیدای دکتری مدیریت دولتی- خط مشی گذاری و سیاستگذاری دانشگاه تهران، مشاور حوزه سیاستگذاری علم و فناوری، بودجه ریزی و فناوری اطلاعات

کامنت