روند (ترند) بازاریابی محتوا در سال ۲۰۱۷

0

بزرگترین (ترند) روند بازاریابی محتوا در سال ۲۰۱۷

نوشته شده توسط جو پولیزی ، بنیانگذار موسسه بازاریابی محتوا

 

۱۲ ماه گذشته را صرف صحبت با بازاریابان از سراسر دنیا کرده ام تا متوجه شوم که صنعت بازاریابی محتوا به کجا در جریان است. از طریق این فرآیند، در ترکیب با تحقیقات در حال انجام ما، تیم CMI جدول زمانی برای بازاریابی محتوا در سال ۲۰۱۶ جمع بندی کرده است.

 

در اینجا من به بزرگترین مسائلی که بازاریابان با آنها سروکار دارند، خواهم پرداخت. همچنین برخی تصور می کنند که رهبران کسانی هستند که این مبحث را در #CMWorld پوشش می دهند که به این مورد نیز اشاره ای خواهیم کرد.

 

توجه : این موارد در یک ترتیب خاصی ذکر نمی شوند. همه ی آنها بسته به اینکه شما در کجا به کمال بازاریابی محتوا خواهید رسید، حائز اهمیت می باشند.

راهنمای کامل بازاریابی با اینستاگرام

یک نکته جهت اطمینان: ایجاد محتوا و توزیع در شرکت، خارج از محتوا در مورد محصولات و خدمات ، هردو را به موضوعی مهم و منسجم تر در سال گذشته تبدیل کرده است.


ایجاد یک استراتژی بازاریابی محتوای واقعی

 

تقریبا در هر سخنرانی که دارم، از حضار سوال می کنم که آیا سازمان آنها یک استراتژی بازاریابی محتوا بصورت مستند را دارا می باشد یا خیر. متاسفانه، اکثرا چنین کاری نمی کنند. تحقیقات ما نشان می دهد که آن سازمان ها که یک استراتژی مشخص را دارا می باشند و آن را بطور مداوم بررسی می کنند ، بیشتر به موفقیت می رسند. حتی شما ( بعنوان کارشناس ) ممکن است فکر کنید که این ساده است اما اینطور نیست. ما همچنان بر روی کمپین ها و صحبت در مورد محصولات خود متمرکز هستیم، به جای آنکه ارزش واقعی را از محصولات و خدماتی که ارائه می دهیم، مورد توجه قرار دهیم.

در پاسخ به این، Content Marketing World یک کارگاه خاص صرفا در مورد چگونگی ایجاد یک استراتژی بازاریابی محتوا بصورت مستند ارائه می دهد. برای شروع در حال حاضر، این کتاب الکترونیکی ضروری در مورد ایجاد یک استراتژی شما را به مسیر درست هدایت می کند.

 

Documented-content-marketing-strategy-guideبرای دانلود pdf مقاله روی عکس کلیک فرمایید


تبلیغات بومی

 

اگر شما بطور منظم شنونده PNR پادکست قدیمی بازاریابی هستید : می دانید که من و رابرت رز هر هفته تبلیغات بومی را پوشش می دهیم. من اغلب تبلیغات بومی را ” دروازه مواد مخدر ” به بازاریابی محتوا ( البته در راه خوب ) می نامم. ما شروع به تماشای تعدادی از تجربیات شرکت ها و موفقیت آنها از طریق ارتقای بومی محتوایی کرده ایم.

چرا این موضوع اینقدر مهم است؟ ۵ سال پیش ، شرکت ها ۸۰% را در ایجاد محتوا و ۲۰% را در ارتقا محتوا صرف می کردند. من معتقدم با شرکت های موفقی که محتوای متفاوتی ایجاد می کنند و برخی از تبلیغات و پیشرفت ها را پشت سر می گذارند این نسبت تغییر کرده است.

این اولین سالی است که ما در حال ارائه یک مسیر اختصاصی در تبلیغات بومی بازاریابی محتوا هستیم. علاوه بر این ، ما یک هیئت بومی با برخی از کارشناسان برجسته در جهان در رابطه با این موضوع داریم.


بازاریابی تاثیرگذار

 

بازاریابی تاثیرگذار همواره یک “چیز” بوده است اما در شش ماه گذشته این امر به ۵ موضوع برتر پیوسته است. بنظر می رسد که هر شرکت دارای نوعی از محتوا و استراتژی تاثیرگذار است اما سازمان های معدودی استراتژی واقعی را که معقول باشد اجرایی کرده اند.

تیم CMI کار جالبی در رابطه با چک لیست بازاریابی تاثیرگذار انجام داده است (در مجموع به ارزش دانلود). در دنیای بازاریابی محتوا ما باید چند جلسه ای را به بازاریابی تاثیرگذار اختصاص دهیم ، که برایان کرامر در مورد چگونگی ایجاد و مدیریت برنامه ی بازاریابی تاثیرگذار را نیز بعنوان سخنران پوشش می دهد.

 

influencer-marketing-guideبرای دانلود pdf مقاله روی عکس کلیک فرمایید


هدف محوری بازاریابی

 

چرایی شما چیست؟ چرا می خواهید مطالب خود را ایجاد کنید؟ آیا تاثیر واقعی بر مشتریان و پیش بینی های شما دارد؟ آیا یک هدف عمیق تر در پشت آنچه شما انجام می دهید، به جای اینکه فقط بعنوان بخشی از فروش و بازاریابی، محتوا ایجاد کنید وجود دارد؟

ما امسال در CMWorld تعداد جلساتی را به پیدا کردن اهداف شما اختصاص داده ایم، اما ما بطور خاص کمدینی بنام مایکل جونیور را استخدام کرده ایم تا در مورد ” چرا در مقابل چه ” صحبت کند.


ویدیو و بصری

 

نیازی نیست برای اینکه اهمیت و بزرگی استفاده از ویدئو و داشتن یک استراتژی داستان سرایی بصری را ثابت کنیم، از نمونه های وایرال ویدئو نظیر ” Chewbacca Mom ” استفاده کنیم. اما بسیاری از برند ها همچنان استراتژی تصویری خود را در استفاده از وایرال ویدئو قرار می دهند، به جای اینکه یک فرآیند و تشکیلات پیرامون تحویل مداوم اطلاعات با ارزش از طریق ویدئو ایجاد کنند.

ما در CMWorld بخشی داریم که به محتوای بصری اختصاص داده شده است و در برگیرنده ی یک جلسه ی عالی پیرامون ساخت یک برنامه در مورد بازاریابی محتوای بصری است که تعادل را ایجاد می کند. علاوه براین، ما معماران ویدئویی بسیار موفقی داریم که در پشت برنامه های بصری و تصویری نظیر هتل Marriott ، بانک Jyske و Foodable.TV فعالیت دارند.


اسنپ چت

 

باید روراست باشم، من اسنپ چت ندارم، اما به اندازه کافی همکاران هوشمند من می گویند که این امری معمول است. از آنجاییکه اسنپ چت از فیس بوک در بازدیدهای ویدئویی پیشی گرفته است، این امر برمی گردد به زمانی که ما شروع به توجه به دنیای بازاریابی محتوا کردیم.

به هرحال، من از کارلوس گیل که ریاست اجتماعی نرم افزار BMC را برعهده دارد، درخواست کردم تا نحوه ی استفاده از اسنپ چت و فرصت های کسب و کاری را به ما آموزش دهد.


فیس بوک

 

خب بسیاری از ما عضو فیس بوک هستیم و در حال حاضر چه چیزی را باید نشان دهیم؟ در واقع چیز زیادی لازم نیست. اما راه بهتری وجود دارد، به ویژه هنگامی که صحبت از ارتقای سرمایه ی شما یعنی محتوا در این شبکه اجتماعی می شود.

اگرچه تعدادی از جلسات را به بحث در مورد فیس بوک اختصاص می دهیم، اما من در مورد مزایای اعمال نفوذ فیس بوک بعنوان یک روش، جهت پیشبرد مطالب برای نسل بعدی کنجکاو هستم. برایان کارتر، یک کارگاه آموزشی برای هردوی آنها برگزار می کند و یک جلسه را هم به این امر اختصاص می دهد که به شما کمک کند تا از فیس بوک به عنوان ابزار تقاضای نسل چگونه استفاده کنید.


تیم ها و گردش کار

 

من نمونه های بسیار پرباری از برنامه های بازاریابی محتوا را مشاهده کرده ام که به علت گردش کار نادرست و استخدام افراد نامناسب برای ایجاد تجربه ی محتوایی واقعی از بین رفته اند.

در جلسات دیگر، آماندا تودورویچ بازاریاب محتوا از فینالیست های سال ، یک جلسه را به این امر اختصاص داده است که چگونه تیم او محتوای Cleveland Clinic را ایجاد کرده است.


استراتژی محتوا ( فرآیند ها )

 

برداشت من در هر دو استراتژی محتوا و محتوای هوشمند این است که این ها مناطق اصلی هستند که محتوا از طریق آنها در جریان است. محتوای بزرگ یک چیز است، اما اگر شما یک استراتژی که معقول بنظر برسد برای یک تجربه کاربری یا اهرم فن آوری در راه درست ایجاد نکنید، همگی با شکست مواجه می شویم.

زمانی که من به استراتژی محتوا فکر می کنم، افرادی نظیر کریستینا هالورسون، لیزا ولمن و البته آن راکلی را در سمت محتوای هوشمند تصور می کنم. ما امسال تعداد جلسات، در رابطه با راه اندازی فرآیند بازاریابی محتوا برای رسیدن به موفقیت را دو برابر کرده ایم. برای اینکه در طول زمان درست کار کند، ما به فرایندهای خود برای اندازه گیری و شخصی سازی نیاز داریم. اکثر شرکت ها برای انجام این کار خارج از کمپین ها تنظیم نشده اند.


موبایل

 

کسی Pokémon بازی می کند؟ چند بار تا کنون با این پیام مواجه شده اید که INSERT YEAR HERE آیا سال موبایل منظور است؟ خب، با تمام مخاطبان با حداقل یک دستگاه نامحدود آن سال ممکن است الان باشد. به بیان ساده تر، اگر مطالب شما براحتی برروی تلفن همراه قابل خلاصه کردن نیست ، شما مشکلات قابل توجهی دارید.

یکی از دوستان خوبم جف رور که CMO در Yext است، یک پنل زمانی بر روی موبایل در CMWorld برای پیدا کردن فرصت هایی که امکان نادیده گرفتن آنها وجود دارد، ایجاد کرده است، در حالیکه ما نیز امسال جلسات تازه ای در مورد طراحی محتوا و دستگاه تلفن همراه اضافه می کنیم. در نظر گرفته ایم که امسال یک مسیر جداگانه تلفن همراه داشته باشیم، که بسیاری از جلسات موبایل را کامل می کنند – آن تحول طبیعی است جاییکه موبایل یک اولویت است با بیشترین محتوای دیجیتالی که ما توسعه داده ایم.


فن آوری محتوا

 

سلب مسئولیت : قبل از اینکه هر فن آوری را برای بازاریابی محتوای خود انتخاب کنید، مطمئن شوید که یک استراتژی درست دارید.

علاوه براین، صرفا یک نظر به اینفوگرافی فن آوری بازاریابی اسکات برینکر در ماموت، هر بازاریاب را در انتخاب فن آوری مردد می کند. بنابراین، بله ما یک مسیر کامل را به فن آوری و ابزارآلات اختصاص داده ایم. ( و ۱۲ جلسه دیگر فقط به فن آوری های مختلف محتوا می پردازیم. ) اما من شیفته ی جلسات پل روترز در رابطه با یادگیری دستگاه هستم. این صرفا یک نگاه آتی به محتوا نیست، هوش مصنوعی و یادگیری دستگاه هم اکنون اینجا هستند و ما نیازمند آن هستیم که توجه به این موارد را آغاز کنیم.

 

marketing-technology infographicبرای دانلود اینفوگرافی روی عکس کلیک فرمایید


نوشتن

 

نوشتن همچنان به حساب می آید حتی شاید بیشتر از همیشه. بازاریاب ها در رابطه با رسانه های اجتماعی و ویدئو فعال هستند، بدون درک اینکه اکثر ارتباطات ما همچنان مبتنی بر متن و داستان است، و صراحتا ، اکثر بازاریاب ها در نوشتن واقعا بد هستند. از یافتن نویسندگان مستقل گرفته تا تبدیل شدن به یک نویسنده دیجیتال بهتر، تعداد جلسات بیشتری داریم که به نوشتن اختصاص یافته است. ( بله، حتی در این عصر رسانه های اجتماعی )


ادغام با فروش

 

من چند سال قبل یک مکالمه ی خوب با مارکوس شریدان داشتم. در حالیکه او برنامه نویسی ما را در دنیای بازاریابی محتوا در سال ۲۰۱۴ می پسندید، من را از یک حقیقت بسیار ناراحت کننده آگاه کرد : اکثر سازمان ها تحت سلطه فروش قرار گرفته اند و اگر ما شروع به یکپارچه سازی فروشندگان در دنیای بازاریابی محتوا نکنیم، بازاریاب ها به سمت ادارات خود عقب نشینی می کنند و قادر به پیشرفت نخواهند بود.

مارکوس همانند اغلب اوقات ۱۰۰%درست می گفت و دنیای بازاریابی محتوا در حال تکامل به بازاریابی و کنفرانس فروش است. برای اثبات آن، امسال ما یک قسمت را به طور کامل به فروش و یکپارچه سازی فروش اختصاص داده ایم، همچنین یک کارگاه آموزشی در مورد شرکت های برتر اجرایی که در حال یکپارچه سازی فروش و محتوای خود توسط مارکوس و نویسنده پرفروش کتاب Same Side Selling یان آلتمن هستند، برگزار می گردد.


بازگشت سرمایه گذاری و اندازه گیری

 

فکر می کنم این مورد نیاز به توضیح نداشته باشد. سوال اول در هرسال این است که ” چگونه می توانم موفقیت برنامه بازاریابی محتوا خود را نشان دهم؟ ” امسال در CMWorld ما بیش از ۱۰ جلسه به بحث بازگشت سرمایه گذاری، عملکرد و فروش با محتوا پرداختیم. در این میان، اگر شما پست مایکل برنر را در مورد اسرار بازگشت سرمایه گذاری بازاریابی محتوا مطالعه نکرده اید، لطفا زمان بگذارید و آن را بخوانید. (این مقاله نیز در حال ترجمه و ویراستاری می باشد)


ایمیل و کنترل خودکار (اتوماسیون) بازاریابی

 

من به تازگی چند نکته در مورد ایمیل آموختم. نخست اینکه، ایمیل کسل کننده است و ممکن است از هرزمان دیگری برای برنامه های بازاریابی محتوای ما مهم تر باشد. دوما ، اکثر شرکت ها ( ۹۹% آنها ) هرروز اسپم هایی مبدل به عنوان محتوا برای ذینفعان کلیدی ما ارسال می کنند.

و پس از آن ، همانطور که بسیاری از شرکت های B2B انجام داده اند، آنها از ایمیل به سمت کنترل خودکار بازاریابی حرکت می کنند. من اخیرا با یک متخصص ارشد صحبت کرده ام، او معتقد است که بازاریاب ها از حدود ۱۰% از قابلیت های پشت کنترل خودکار استفاده می کنند ( ۱۰% عالی است ). به عبارت ساده، بسیاری از ما از کنترل خودکار بازاریابی بگونه ای اشتباه استفاده می کنیم.


توزیع و ارتقاء محتوا

 

بازهم، روند بنظر می رسد در حال حرکت از محتوای کمتر به سمت پیشرفت بیشتر است. این درست است. دیگر ما از عهده ی ایجاد و اجرای پروژه های محتوایی بدون اینکه منتشر شوند ، برنمی آییم.


خرید اجرایی

 

ما یک مستند بازاریابی محتوا ایجاد کرده ایم، داستان مطالب : ظهور بازاریابی جدید، بطور خاص برای کمک به بازاریاب هایی نظیر شما با خرید اجرایی. این قطعا کمک می کند اما نیاز به کار بیشتر دارد. بازاریابی محتوا یک روش است … یک راه برای انجام کسب و کار اگر شما اراده کنید … و بسیاری از مدیران که با ما در ارتباط هستند همچنان با چهار مدل قدیمی Ps کار می کنند.


یکپارچگی جهانی

 

دنیای بازاریابی محتوا ۴۰% از شانس های ۱۰۰% را در سال ۲۰۱۵ جذب کرده بود. هریک از آن سازمان ها در سطح جهانی فعالیت داشتند. این به معنای فرآیند های پیچیده، تیم های پراکنده ، مسائل مربوط به ارتباطات ، سیاست ، تجربیات مشتری های گوناگون است. به عبارت ساده تر، کاری دشوار است.

ما امسال یک استراتژی کامل جهانی که شامل جلساتی نظیر کنترل خودکار اوراکل و راکول می شود برگزار کرده ایم.


ساختار یک سازمان رسانه ای

 

من مجذوب جنبش های شرکت ها برای تبدیل شدن به شرکت های رسانه ای شده ام. Red Bull Media House البته یکی از اولین برندهایی بود که بطور رسمی یک شرکت رسانه ای داخل سازمان خود ایجاد کرد. شرکت پپسی و موندلز اخیرا تلاش هایی کرده اند تا تشکیلات بخشی از سازمان های محتوایی خود را به عنوان مراکز سود اعلام کنند. این یک جنبش بزرگ است که باید جنبش های آنی در پشت آن انجام گیرد.

شرکت After Arrow Electronics اموال رسانه ای بسیاری را از UBM ( شرکت مادر موسسه بازاریابی محتوا ) خریداری کرد. ما تصمیم گرفتیم تا خود را به استراتژی اصلی آنها برسانیم. ویکتور گائو، مدیر دیجیتال و مدیر ضبط گروه رسانه ای Arrow ، استراتژی های شرکت در ایجاد یک بخش رسانه از طریق مالکیت را ارائه خواهد کرد.

 

 

 

 

منبع: Content marketing institute

به اشتراک گذاشتن.

درباره نویسنده

کاندیدای دکتری مدیریت دولتی- خط مشی گذاری و سیاستگذاری دانشگاه تهران، مشاور حوزه سیاستگذاری علم و فناوری، بودجه ریزی و فناوری اطلاعات

کامنت